Haber

Şehit Astsubay Çavuş Ünal Sipahi, İzmir’deki son yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde terör örgütünün yerleştirdiği el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Genelkurmay Başkanı Astsubay Ünal Sipahi’nin naaşı İzmir’de defnedildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Kemalpaşa Binali Yıldırım Millet Bahçesi Abdulkadir Kanat Mescidi’ne getirildi. Şehidin eşi Sevgi Sipahi, babası Nihat Sipahi, annesi Zeynep Sipahi ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Tabutun başında şehidin iki küçük kızı da bulunuyordu.

Şehidin eşi, “Sana mağdur olacağım, sen çok güçlüydün aşkım” dedi. ağladı. Şehidin annesi tabuta sarılarak, “Cennet bahçelerinde yaşa annem” dedi. söz konusu.

Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından dualar okunarak helallik alındı.

Şehidin naaşı, askerlerin omuzlarında top arabasına yerleştirilip konvoyla götürüldüğü Kemalpaşa Kızılüzüm Mahallesi Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze törenine; Şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, İzmir Valisi Süleyman Elban, Ege Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan da törene katıldı. Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Yaşar Kırkpınar, CHP Milletvekili Deniz Yücel, MHP Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İl Başkanı Veysel Şahin ve diğer ilgililer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu