Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan karara imza attı: Seçim 14 Mayıs’ta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılması kararını imzaladı. Kararı imzaladıktan sonra Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

Yarın Resmi Gazete’de yayımlanacak olan bu kararın ardından YSK, iki aylık seçim takvimini başlatacak.

Seçimlerin yenilenmesi kararımızın ülkemiz, milletimiz ve siyasi partilerimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Seçim tarihini 14 Mayıs olarak güncelleme kararımızı çok daha önce, yılbaşından hemen önce kamuoyu ile paylaşmıştık.

Bu tarihin milletimiz tarafından iyi karşılandığını görüyoruz, ancak 6 Şubat’ta arka arkaya yaşanan iki şok seçim tarihi tartışmalarını gündemimizden kaldırdı. 11 ilde yaşayan 14 milyon vatandaşı doğrudan etkileyen depremde 47 binden fazla kişi öldü, 115 binden fazla kişi yaralandı.

Hedefimiz 244 bini konut, 75 bini köy konutu olmak üzere 319 bin haneyi bir yıl içinde tamamlayarak hızlı bir şekilde hak sahiplerine teslim etmektir.

(Deprem konutları) Etap etapları tamamlayarak 3,5 milyon insanımıza yeni, inançlı ve huzurlu yaşam alanları yaratana kadar çalışmaya kararlıyız.

Bölgeyi ve ülkemizi depremlerin etkilerini aşarak normalleştirmenin yolu, güçlü siyasi irade ile alınacak kararların basiretli bir şekilde uygulanmasından geçmektedir.

sincan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu