Haber

Resmi olarak açıkladılar! Önder Erdoğan ve Refah’ı Yeniden Destekleyecekler

Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidecek. Partiler ve adaylar seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başka bir gruptan destek mesajı geldi.

Bediüzzaman Said Nursi’nin öğrencisi Yılmaz Bayramoğlu, 14 Mayıs 2023 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı’na katılmasıyla yüzde 7 barajını aşan Refah Partisi’ne İslami dernek ve vakıfların ilgisi artarak devam ediyor. Bayramoğlu, milletvekili seçimlerinde Fatih Erbakan’ı destekleyeceğini de açıkladı.

Milli Görüş’ün başkanı merhum Necmettin Erbakan Hoca ile dostluğunun olduğunu belirten Bayramoğlu, “Rahmetli Erbakan hocamla çok güzel bir ilişkim oldu. Çok sevdiğim muhterem bir insandı.” hatırladı.

ERDOĞAN’IN MİLLETİMİZE VE MİLLETİMİZE BÜYÜK HİZMETLERİ VAR

bayramoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ülkemize ve milletimize büyük hizmetler yapmıştır.” Bediüzzaman Said Nursi’nin Risale-i Nur Külliyatı’na takviye verdiğini hatırlatarak, “Risale-i Nur’un Diyanet’te yayımlanmasını sağladı” dedi.terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyeceklerini açıklayan Yılmaz Bayramoğlu, “Ayasofya Camii’ni açtı. Ancak daha hizmeti bitmedi. Bir dönem daha Cumhurbaşkanlığı yapmasını çok isteriz. Dolayısıyla destekleyeceğiz. Cumhurbaşkanımızı seçimlerde ilk turda seçeceğiz inşaAllah.” söz konusu.

PARLAMENTO SEÇİMLERİNDE ERBAKAN’A DESTEK

Yılmaz Bayramoğlu, milletvekilliği seçimlerinde kimleri destekleyeceklerini de şöyle açıkladı:

Milletvekilliği seçimlerinde rahmetli babası gibi akılla davranarak Cumhurbaşkanımızın önünü açan Sayın Fatih Erbakan’ı destekliyorum. İnşallah Fatih Erbakan beyefendi Meclis’e girecek ve büyük hizmetler yapacak.

Yılmaz Bayramoğlu konuşmasını şu temennilerle tamamladı: Bu seçimlerde inşallah her mecliste hem Tayyip Erdoğan’a hem de Fatih Erbakan’a oy verilmesini temenni ve temenni ediyorum.

Yılmaz Bayramoğlu’nun Risale-i Işık Külliyatı’na Hizmeti

Yılmaz Bayramoğlu, babası Hıfzı Bayram Efendi tarafından Afyon’a gönderilmiş, 8 yaşında Bediüzzaman Said Nursi ile tanışmış ve onun manevi oğlu olmuştur. Masum Yılmaz’ın adı Parıltılı Mektuplar’da geçmiş ve ilim tahsili için Bediüzzaman tarafından üniversite sonuna kadar okutulmuştur.

KAYNAK: HABER7

balaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu