Haber

Melis İşiten’den Anneliğe İlişkin Açıklamalar: “Anne olmak için dünyaya gelen kadınlardan değildim”

Melis İşiten, Anneler Günü’nde verdiği röportajda annelik serüvenine dair açıklamalarda bulundu. Kızı Ada ile ilgili anılarını da aktaran Melis İşiten, daha önce anne olmayı hiç düşünmediğini anlattı.

Detaylar burada…

Ünlü tiyatro oyuncusu Melis İşiten katıldığı bir söyleşide annelik anılarını anlattı.

MAG Mayıs sayısının Anneler Günü özel sayısı için röportaj veren İşiten, anneliği daha önce hiç düşünmediğini açıkladı. İşitme, ‘Annelik; Hiçbir zaman düşündüğüm, düşündüğüm, hayal ettiğim ve planladığım bir şey olmadı. Dünyaya anne olmak için gelen kadınlardan biri olduğumu hiç düşünmemiştim.’ sözlerini kullandı.

“Uraz hayatıma girince birlikte dünyaya bir çocuk getirme fikriyle anne olmanın heyecanını yaşadım.”

Eski eşi Uraz Kaygılaroğlu ile bir kızı olan Melis İşiten, eşiyle tanıştıktan sonra çocuk sahibi olmayı düşündüğünü belirtti.

‘Uraz hayatıma girdiğinde birlikte dünyaya bir çocuk getirme fikriyle anne olmanın heyecanını yaşıyordum ve açıkçası bu süreçte annelikle ilgili herhangi bir planım veya beklentim yoktu. Aslında kendi gözlemlerime ve deneyimlerime göre nasıl anne olunur bilmiyorum ama hep anne olunmaması gerektiğini bildiğimi söylemişimdir.’

Melis İşiten, 6 yaşındaki kızı Ada Kaygılaroğlu’nun ismine nasıl karar verdiklerini de anlattı.

Melis ve Uraz çifti, bebekleri erkek olsaydı Uraz Kaygılaroğlu’nun babasını koyacaklardı. Bebeklerinin kız olduğunu öğrenen Melis Hanım karar verir. Melis İşitme ise o anları şöyle anlatıyor: ‘Uraz’ın babası erkek olsaydı adını koyardık. Kız olduğumda, karar biraz bana bağlıydı. Ada dediğimiz; Özgürlük, denizle çevrili olmak, ayakta durabilmek gibi anlamlar üzerine kurulu olması hoşumuza gitti. Ayrıca soyadı yeterince uzun olduğu için kısa bir isme sahip olmamız bizim için iyi.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu