Teknoloji

Lenovo Bu Yıl Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemini Tanıtabilir

CES 2024’te Lenovo Lider Yardımcısı Jin Liu , bu yıl yapay zekalı bir işletim sistemi görebileceğimizi belirtti. Yapay zeka pazarında öne çıkmak isteyen Hong Kong merkezli şirket, akıllı teknolojiler alanında lider olma yolunda çalışmalarını yoğunlaştırmış gibi görünüyor.

Lenovo’nun gözü yapay zeka pastasında

Lenovo geçen yıl işlerin yazılım tarafında uzun zamandır olduğundan daha aktifti ve yapay zeka stratejisi gelişmeye devam ediyordu. Şirket şu anda yapay zeka tabanlı bilgisayarlar ve kişisel yardımcı cihazlar için yapay zeka işletim sistemi geliştirmeye odaklanmış durumda. Buradaki ana fikir, bilgisayarların ve diğer cihazların, Kendi doğal dilimizi kullanma İfade ettiğimiz dilekleri anlama kapasitesine ulaşmış olarak gösterilmektedir. Böylece cihazlar her şeyi tek tek anlatmak zorunda kalmadan ne yapmak istediğimizi anlayıp daha iyi çalışabilecek.

Lenovo’nun bu özelliği var ilk yapay zeka bilgisayarları Bu yılın ilk yarısında raflarda olması bekleniyor. İnanılmaz derecede sezgisel olacak şekilde tasarlanan bu cihazlar aynı zamanda kullanıcıların niyetlerini de anlayabilecek. Yapay zeka sistem üzerinde yer alacak ve sürekli bağlı olmasına gerek olmadığı için kullanıcı gizliliğini daha kolay sağlayabilecek.

Lenovo yalnızca yeni yapay zeka işletim sistemi oluşturup desteklemekle kalmayacak büyük bir ekosistemin ortaya çıkmasını da sağlayacaktır. Şirket sadece harika teknolojiler üretmeye değil, aynı zamanda günlük hayatımızın değerli bir parçası olan teknolojiyi değiştirmeye de odaklanıyor. Başarılı olursa Lenovo’nun yapay zeka işletim sistemi Microsoft Windows 11gibi devleri ele geçirip işletim sistemlerinin tüm yapısını değiştirmeye zorlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu