Yaşam

Will Smith’ten tokat açıklaması: İnsanlar filmlerimi izlemezse anlayışla karşılarım

Akademi Ödülleri’nde, sunucu Chris Rock’a attığı tokatla gündeme gelen aktör Will Smith, sunucu Trevor Noah’nın programına konuk oldu.

Başrolünde yer aldığı “Emancipation” sineması hakkında konuşan Smith, insanların sineması izlemek konusunda kararsız kalmalarını anlayışla karşıladığını belirtti. Aktör, sinemaya emek veren çalışanların kendisi yüzünden cezalandırılmamasını umduğunu da söyledi.

NTV’nin aktardığına göre, ödül merasimi hakkında konuşan Smith “Tahmin edebileceğin gibi korkunçtu. Tüm kontrolümü kaybettim. O gece bir şeyler yaşıyordum. Bu tabii ki davranışımı haklı çıkarmıyor. Aklımda birçok şey vardı. Attığım tokat, babasının annesini dövmesini izleyen küçük bir çocuk gibiydi. Böyle biri olmak istemem” dedi.

Aktör Smith, “Eğer bu olaydan ne öğrendiğimi soracak olursan, birbirimize karşı hep nazik olmamız gerektiğini söylerdim” dedi.

NE OLMUŞTU?

Will Smith, “King Richard” sinemasındaki rolüyle En Yeterli Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi olmadan evvel, sunuculuk yapan ve Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in görünüşü ile ilgili 1997 yılında Demi Moore’un oynadığı G.I Jane isimli sinemaya gönderme yaparak “Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum” diyen Chris Rock’a tokat atmıştı.

Kameralar önünde olayın başta bir senaryo olduğu düşünülürken daha sonra yerine oturan Smith, “Eşimin adını o lanet olası ağzına almayacaksın” diye bağırmıştı Rock da, “Tabii ki de almayacağım. Televizyon tarihinin en muhteşem olayını yaşıyoruz” demişti.

Olayın akabinde Akademi’den yapılan açıklamada 94. Oscar Ödül Töreni’nin, “Smith’in sahnede gerçekleştirdiği kabul edilemez ve zararlı davranışı yüzünden gölgede kaldığını” belirtilmişti. Will Smith’in 10 yıl boyunca Oscarlara ve Akademi’nin düzenlediği öbür etkinliklere katılması yasaklanmıştı. (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu