Haber

Van sınırından kaçak göçmenlerin ülkeye akın ettiği anlar yine viral oldu

Kuşkusuz Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri kaçak göçmen sorunudur. Kontrolsüz ve yasa dışı yollardan ülkemize giriş yapan göçmenlerin birçoğu sorunları da beraberinde getirmektedir. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden kaçak kişilerin Van sınırından göç eder gibi ülkeye giriş yaptığı anlar yeniden viral oldu.

Dünya çapında bir sorun olarak görülen kaçak göçmen sorunu en çok Türkiye’nin başını ağrıtıyor.

Ülke sıkıntıları söz konusu olduğunda, ilk sıralarda yer alan kaçak göçmenlerle ilgili hemen her gün farklı bir olaya hızla şahit oluyoruz. Türkiye, daha yeterli ve daha kolay yaşam koşulları arayanların ilk rotalarından biri oluyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kaçak göçmen sorununa ilişkin oldukça değerli açıklamalarda bulundu.

‘Son 60 günde: GÖÇMEN SİGARA İÇEN ORGANİZATÖRLER’e yönelik 2 bin 548 operasyon gerçekleştirdik. Bu operasyonlarda 1.385 düzensiz göçmen örgütçü yakalandı. Bu kişilerden 372’si tutuklandı. Bunlardan 172’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğer organizatörlerin işlemleri devam etmektedir.

Düzenlenen operasyonlarda: 35 bin 867 düzensiz göçmen yakalandı. Bu düzensiz göçmenlerden 17.258’i sınır dışı edildi. Kalan sistematik olmayan göçmenlerin sınır dışı süreçleri devam ediyor. Operasyonları organize eden kahramanlarımızı tebrik ederiz. SİSTEMSİZ GÖÇLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ. GÖÇMEN KAÇAKÇILIK ORGANİZATÖRLERİNE NEFES VERECEĞİZ

Uzun yıllardır tartışılan kaçak göçmenler konusunun gündemden düşmediği bu günlerde, Van’ın bir ucundan gelen görüşler yeniden viral oldu.

Seyirciyi bir kez daha hayrete düşüren bu sahnelerde, kaçak ve kaçak yollardan ülkeye giren kişilerin bir göçmen kalabalığıyla birlikte gelişleri yeniden tartışma konusu oldu.

O anları buradan izleyebilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu