Haber

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kadın Voleybol Takımı Türkiye Dördüncüsü Oldu

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kadın Voleybol Takımı (Eğitimin Sultanları), Gençler ve SporCumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Sağlık Bakanlığı’nın kamu kurumları arasında düzenlediği voleybol müsabakalarında Türkiye dördüncüsü oldular.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılı Halk Spor Oyunları’ kapsamında düzenlediği voleybol müsabakasında Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kadın Voleybol Takımı (Eğitim Sultanları) Türkiye dördüncüsü oldu. 2-5 Kasım tarihleri ​​arasında 81 ildeki kamu kurumlarının katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye finali Ankara’da gerçekleşti. Kurumlar arası iş birliğini arttırmak, insanların bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlamak, sporBir şeyler yapma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen müsabakalarda büyük başarı gösteren Van Eğitim Sultanları, dördüncülük kupasını aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Takım Kaptanı Aslı Nur Deniz, “Ankara’da düzenlenen Türkiye finalinde tüm haksızlıklara rağmen ilimizi ve bölgemizi en iyi şekilde temsil ettik. Yönergeye uymayan kamu kurumları olmasına rağmen” dedi. finalde ‘özel okuldan öğretmen alamazsınız’ dediler, her iki özel okul öğretmeni de gruplara dahil oldu.” “Hem lisanslı sporcularımız hem de antrenörlerimiz vardı. Bunların hepsi yasaktı ama rakiplerimiz bu yasakları ihlal etti. Ancak tüm bunlara rağmen 81 il içerisinde dördüncü olduk. Tüm grup arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Haksızlıkla ilgili gerekli itiraz dilekçelerini verdiklerini ve maç öncesi protesto ettiklerini dile getiren Deniz, “Bu konuda gerekli itiraz dilekçelerini verdik. Haklı görülmemize rağmen finale çıkan takımları karara bağladılar. Bunu protesto etmek amacıyla maç düdüğü çalınca kısa bir süre oturmadık.” “İtirazlarımız sonucunda bize üçüncülük kupasını verdiler ama sıralamada dördüncü olduk. İlimize hayırlı olsun” dedi. -KAMYONET

haber-atkaracalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu