Haber

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Putin’den Erdoğan’a tebrik mesajı

Kremlin’Putin’in mesajında ​​yaptığı açıklamaya göre: ‘sevgili arkadaşım’diye tanımladığı Erdoğan’a seslendi “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla yürekten tebriklerimi lütfen kabul edin.“dedi.

“Ülkeniz geçtiğimiz yüzyılda birçok sınavdan geçti ve ekonomik, sosyal ve diğer alanlarda genel kabul görmüş başarılara imza attı.”Putin, Türkiye’nin uluslararası alanda haklı olarak büyük bir otoriteye sahip olduğunun altını çizdi.

‘Önemli sorunların çözümüne yönelik çabaları başarıyla koordine ediyoruz’

Rusya-Türkiye ilişkileri dostluk ve iyi komşuluk ruhuyla gelişiyor ve Soçi’deGeçtiğimiz günlerde yaptıkları son toplantının da bunu tamamen doğruladığını ifade eden Putin, şunları kaydetti: “Çeşitli alanlardaki işbirliği iyi sonuçlar veriyor ve büyük ortak projeler planlı bir şekilde hayata geçiriliyor. Moskova ve Ankara, bölgesel ve küresel gündemdeki önemli sorunların çözümüne yönelik çabaları başarıyla koordine ediyor.”diye vurguladı.

‘Daha adil ve demokratik bir dünya düzeni için ilişkilerimizi geliştireceğimize eminim’

Rusya lideri, daha adil ve demokratik bir dünya düzeninin inşası amacıyla tüm ikili ilişkileri iki dost halkın yararına dengeli bir şekilde geliştirmeye devam edeceklerinden emin olduğunu da belirtti.

Putin açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Size içtenlikle sağlık ve başarı, tüm vatandaşlarınıza ise mutluluk ve refah diliyorum.”

haberbabadag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu