Haber

Türk Bayrağı’nı sırtlayarak Avrupa Şampiyonluğu’nu kutladı

Avrupa Kick Boks Şampiyonası finalinde Azeri rakibini yenerek şampiyonluğunu ilan eden Eskişehirli ulusal dövüşçü Emre Karaca, “Türk Bayrağı için gece gündüz demeden çok çalıştım” dedi.

Eskişehirli ulusal dövüşçü Emre Karaca, Antalya’da düzenlenen Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda Azerbaycanlı rakibi Mahammad Imanov’u yenerek şampiyonluğunu ilan etti. 57 kilogramda ringe çıkan Karaca, müsabakayı geriden gelerek kazandı. 39 farklı ülkeden ve yaklaşık 1500 sporcunun katılım gösterdiği Avrupa Şampiyonası’nda birincilik madalyasına layık görülen Karaca, “Türk Bayrağı’nı kürsüde dalgalandırabilmek için gece gündüz demeden çok çalıştım” formunda konuştu.

“Herkes uyurken ben antrenman yaptım”

Ailesi başta olmak üzere salondaki öğrencilerinin ve ulusal grup antrenörlerinin bu muvaffakiyete katkı sağladığını ve kendisinin her vakit destekleyicisi olduklarını lisana getiren deneyimli sportmen Karaca, “İki gün önce de Dünya Şampiyonu’nu yenmiştim ve onun morali ile müsabakaya çıktım. Şampiyonluğumu ülkeme adıyorum. Benden desteğini esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. Sabahları insanlar uyurken ben antrenman yaptım ve hep bu anı hayal ettim. Şu anda da Türk Bayrağı’nı dalgalandırmanın haklı gururunu yaşıyorum” formunda konuşarak his ve niyetlerini beyan etti. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu