Haber

Tuncelili sporcu, başarılara doymuyor

Tuncelili kick boks ulusal sportmeni Erivan Barut, kazandığı başarılara bir yenisini ekledi. Barut, Milletlerarası Amatör Muaythai Federasyonu (IFMA) ve Avrupa Muaythai Federasyonu (EMF) faaliyet programlarında yer alan Milletlerarası Antalya Muaythai Açık Kupası’nda Faslı rakibini yenerek şampiyon oldu.

Dersim Kick Boks Spor Kulübü milli sporcusu Erivan Barut, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Barut, Antalya’da düzenlenen memleketler arası karşılaşmada, üç sefer dünya şampiyonu olan Faslı rakibini yenerek şampiyon oldu. Barut, birebir vakitte turnuvanın en teknik sportmeni da seçildi. Milletlerarası Amatör Muaythai Federasyonu (IFMA) ve Avrupa Muaythai Federasyonu (EMF) faaliyet programlarında yer alan Milletlerarası Antalya Muaythai Açık Kupası sona erdi. Türkiye Muaythai Federasyonunun mesken sahipliğinde Antalya Spor Salonu’nda geçekleştirilen ve 750 atletin katıldığı tertip, büyük bayanlar ve erkekler, 23 yaş altı ümitler, gençler ve çocuklar kategorilerinde düzenlendi. Dersim Kick Boks Spor Kulübü ulusal sportmeni Erivan Barut, tertipte, 51 kilogram A Klasta rakiplerini yenerek finale kaldı. Finalde üç kere dünya şampiyonu olan Faslı rakibini de yenen Barut, şampiyon olmaya hak kazandı. Barut, ayrıyeten turnuvanın en teknik atleti unvanını da aldı.

Dersim Kick Boks Spor Kulübü antrenörü Gürsel Tayam, atletinin aldığı muvaffakiyetten dolayı bir defa daha keyifli olduklarını belirterek, “Kulüp olarak başarılarımıza bir yenisini ekledik. Bizlere destek olan ve güvenen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da sporcularımızın önemli başarılara imza atacağına olan inancım tam” dedi. – TUNCELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu