Haber

Taksiciler Kastamonu’da Meslektaşlarının Öldürülmesini Protesto Etti

Kastamonu’da taksiciler, meslektaşlarının araçta bıçaklanarak öldürülmesini protesto etti.

Kentte taksi şoförlüğü yapan Nurettin Tığlıgil’in otomobilinde bıçaklanarak öldürülmesine tepki gösteren meslektaşları, Beyçelebi Mahallesi Çağlar Parkı önünde bir sokağa geldi.

Kastamonu Şoförler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu burada gazetecilere yaptığı açıklamada, cinayete dikkat çekmek için taksicilerden oluşan bir konvoy düzenleyeceklerini söyledi.

Olaydan etkilendiklerini, Valilik ve kolluk kuvvetleriyle istişare ettiklerini belirten Sarıahmetoğlu, “Bugün burada bir arkadaşımıza yapılanlar yarın bir başka arkadaşımıza yapılmayacak şeyler değildir.” sözünü kullandı.

Sarıahmetoğlu, taksicilere karşı kin ve kin duygusu istemediklerini, halka hizmet için çalıştıklarını söyledi.

“Bazı arkadaşlarımız ‘Gece vardiyasını kaldıralım’ dediler. “Hastası, doğumu, acil işi ya da cenazesi olan herkes gideceği yere ulaşmak zorundadır. Arkadaşlarımız da hizmet vermek için gece gündüz seferber oluyor. Ayrıca devlet tarafından korunmak ve güvende hissetmek istiyoruz. İnşallah bu olaylar son bulur” dedi.

Anonsun ardından taksiciler araçlarıyla Kuzeykent Kapalı Pazar Yeri’ne konvoy yaptı.

Kentte taksi şoförlüğü yapan Nurettin Tığlıgil ile gece yolcu olarak aldığı 2 kişi arasında Aktekke Mahallesi Yol Sokak’ta tartışma çıktı, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Tığlıgil bıçaklandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Tığlıgil kurtarılamadı. Olay nedeniyle gözaltına alınan BK (18) ve AA (16) tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu