Ekonomi

Sabiha Gökçen Havalimanı 2. pistinin son hazırlıkları tamamlandı – Pist drone ile havadan görüntülendi

Açılışa gün sayan Sabiha Gökçen Havalimanı 2. pistinin son hazırlıkları tamamlandı.

-Pist drone ile havadan görüntülendi

İSTANBUL – Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kapasitesini iki katına çıkaracak 2. pistin son hazırlıkları tamamlanırken, pistin imalatında da sona yaklaşılıyor. Pist drone ile havadan görüntülendi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kapasitesini iki katına çıkaracak 2. pistin son hazırlıkları tamamlanırken, yolcu kapasitesinin 30 milyondan 70 milyona çıkarılması planlanan yeni pistin inşaatı da tamamlanmak üzere. 2014 yılında inşaatına başlanan ikinci pistin uzunluğunun 3 bin 500 metre olması planlandı.

İkinci pistle birlikte havalimanına yeni bir terminalin de eklenmesi planlanırken, bakım tesisleri doğrultusunda inşa edilecek bu terminalle yolcu akışının hızlandırılması öngörülüyor. Yeni pistin faaliyete geçmesiyle birlikte eski pistin yaklaşık 6 ay süreyle bakımının yapılması planlanırken, 2024 yılı başından itibaren de iki pistli işletmeye geçilmesi bekleniyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapılması planlanan bu projelerin ardından, Paralel yaklaşma ve kalkış sayesinde hızlı bir akışın sağlanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu