Haber

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Müfredat Değişikliği Çalışmalarını tamamladıklarını duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliği çalışmalarına ilişkin, “Kendimize ait, değerlerimizle inşa edilmiş, ana paradigmasından yola çıkarak, referanslarımız ışığında bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmaları tamamladık. Değerlerimizi yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız, inşallah.”

Milli Eğitim Bakanı Tekin, ‘Öğretmenler Odası Toplantıları’ kapsamında Ankara’da görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Bakan Tekin, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşları anarak, “Asrın felaketinde başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet diliyorum.”

Tekin, Bakanlık olarak depremin yıkıcı etkilerini yaşayan bölgedeki öğrencilerin, öğretmenlerin ve depremzedelerin yaralarının sarılması için seferberlik duygusuyla çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Tekin, arama kurtarma, bakım onarım, okulların eğitime hazırlanması, psikososyal destek, üretim, gezici eğitim, barınma ve beslenme, kırtasiye dağıtımı, LGS ve YKS hazırlık kursları, halk eğitim kursları, öğretmenlere yönelik hizmet içi faaliyetler, Bakanlık Arama ve Kurtarma Birimi grupları. Birçok çalışma dahil gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Tekin, Bakanlık olarak deprem bölgesindeki eğitim süreçlerinin yürütülmesi için tam seferberlik içerisinde çalışmalara devam edeceklerini kaydetti. Bakan Tekin, Bakanlığın politikalarının karşılanmasını sağlamak amacıyla başta öğretmenler olmak üzere diğer eğitim paydaşlarıyla her zaman istişare kültürüyle hareket ettiklerini ve bu şekilde birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.

‘PARA DİNAMİK BİR YAPIDA OLMALI’

Bakanlığın değerli bir çalışması olan müfredat değişikliğini yakın zamanda duyuracaklarını belirten Tekin, “Müfredat, hızla değişen dünya koşulları ve güncel gelişmeler dikkate alınarak sürekli güncellenecek, canlı ve dinamik bir yapıya sahip olmalıdır. ana paradigması bize aittir ve bizim değerlerimiz, bizim değerlerimiz ile inşa edilmiştir.” Referans değerlerimiz ışığında oluşturulan bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmaları tamamladık, yakın zamanda da inşallah kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

haberciftlikkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu