Haber

Meteoroloji Uyardı: Düzce’ye Yağış Geliyor, Hava Sıcaklığı Düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün sabaha karşı 6.0 şiddetindeki sarsıntıyla sarsılan ve vatandaşların konutlarına giremediği Düzce için bu akşamdan itibaren cumartesi akşam saatlerine kadar sağanak yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji, Düzce vilayet genelinde bu akşam saatlerinden cumartesi günü akşam saatlerine kadar sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Meteroloji’den yapılan açıklama şöyle:

“Bugün (Çarşamba) modüllü çok bulutlu olması bekleniyor. Bu akşam saatlerinde sonra yağmur ve sağanak halinde başlayacak olan yağışların yarın(Perşembe) gün uzunluğu ve aralıklarla yer yer kuvvetli olacağı kestirim ediliyor. 25.11.2022 Cuma günü bölge genelinde yağışların kuvvetli, Düzce vilayet genelinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 26.11.2022 Cumartesi günü yağışların tesirini azaltarak akşam saatlerine kadar devam edeceği lakin, 27.11.2022 Pazar günü bölgede kesimli bulutlu bir havanın hakim olacağı kestirim ediliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarın (Perşembe) yağışla birlikte azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bölge için yayınlaması mümkün anlık ihtar ve varsayım raporlarının takip edilmesi kıymet arz etmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu