Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası Ödül Töreni

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle bu yıl 7.’si düzenlenen ‘Uluslararası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

7’den 70’e her yaştan sporcunun yer aldığı turnuvada Türkiye’den 234, Azerbaycan’dan 31, İran’dan 10, Rusya’dan 4, Suriye’den 3, Gürcistan’dan 1, Hindistan’dan 1, Kırgızistan’dan 1 sporcu yer alıyor. Yarışmaya Türkiye’den 1, Norveç’ten 1, Türkmenistan’dan 1, Filistin’den 1, ABD’den 1 ve KKTC’den 2 olmak üzere 291 sporcu katıldı.

A kategorisi sıralamasında ödüllerde Karthik Venkataraman, en güzel Türk atlet Eke Salih, en iyi yerli atlet İskandarov Misratdin, en iyi yaş üstü atlet Ulybin Mikhail ve en iyi kadın atlet Mahidan Anousha birinci oldu. B kategorisindeki sıralama ödüllerinin kazananı Ünsal Görkem olurken, en iyi yerli sporcu İhtimam Saadet Alperen, en iyi yaş üstü sporcu Kadrash H, en iyi kadın sporcu ise Zahedifar Anahita oldu. C Kategorisi sıralama ödüllerinin birincisi Gafarov Niyazi, en iyi yerli sporcu Öz Ege, en iyi kadın sporcu Bassari Senem Gül olurken, D kategorisi sıralama ödüllerinin birincisi Okuyan Zeynep İmge, en iyi yerli sporcu ise Atfe oldu. Ömer, en iyi kadın sporcu ise Okuyan Zeynep İmge oldu. .

“Sporcular yedi gün boyunca çok başarılı müsabakalar gerçekleştirdi”

Ödül Töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, turnuvaya 26 farklı ilden ve 14 ülkeden toplam 291 oyuncunun katıldığını belirtti. Tok, “Sporcular yedi gün boyunca çok başarılı müsabakalar gerçekleştirdi. Sizleri şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığımıza, tüm hakemlerimize, katılımcı sporcularımıza ve Mersin’de görev yapan personelimize teşekkür ediyorum. Turnuvada emeği geçen Büyükşehir Belediyesi’ne, gelecek yıl hepinize teşekkür ediyorum. “Düzenleyeceğimiz satranç turnuvasını biz de sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

“Yerel yönetimlerle işbirliği yapmamız son derece önemli”

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, 7. Uluslararası Satranç Turnuvası’nın bu yıl da her zaman olduğu gibi başarıyla sonuçlandığını belirterek, “Yerel yönetimlerle iş birliği yapmak bizim için son derece önemli. Türkiye Satranç Federasyonu’nun satranç turnuvasındaki başarıları bizim için son derece önemli. Bugün geldiği nokta, uluslararası etkinlikler Ankara’nın yurt içi ve yurt dışı organizasyon yeteneğine baktığımızda, yerel yönetimlerin desteğiyle düzenlenen uluslararası turnuvaların faydalı ve değerli olduğunu görüyoruz.Çok değerli Büyükşehir’imize şükranlarımı sunuyorum. 7 yıldır bizlere destek veren ve son yıllarda desteğini çok farklı şekillerde artıran Belediye Başkanı Vaha Seçer, “Teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından Olcay Tok, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay’a plaket takdim etti. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu