Haber

Malatya’da 25 noktada 7 bin 500 konteyner kuruluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 6 Şubat 2023’te yaşadığı deprem felaketinin ardından konteyner kentler meclisi noktasında ağır bir çalışma sergileniyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi MESTON tarafından şehrin farklı noktalarında kurulacak yeni konteyner kentler için saha düzenlemesi ve konteyner yerleştirme çalışmaları yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre MESTON Firması, Malatya’ya gönderilen konteynerlerin Konteyner Şehir olarak düzenlenmesi için Malatya Merkez, Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinde 25 farklı noktada yaklaşık 7.500 konteynerin kurulumunu gerçekleştiriyor. .

Verilen bilgiye göre, MESTON Firmasının konteyner kent meclisi için acil olarak belirlenen alanlarda temel düzeltme ve tesviye işlemlerini yaptığı, ardından atık su, kanalizasyon ve içme suyu gibi altyapı çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Konteyner kentler için de elektrik trafoları, bordürler, saha panoları ve sokak aydınlatmalarının yapıldığı bildirildi.

Konteyner kentlerde insanların kısa süreliğine de olsa sağlıklı, inançlı ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri için konteyner kentlerin orta yolları kilit taşı ile döşeniyor, özellikle çocuk oyun parkları çevreye bir nebze olsun güç katıyor. çocukların yaşadığı travma. Basketbol sahaları ve camilerin yapılacağı belirtildi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu