Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 5 kuruşluk dava

ANKARA – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 5 kuruşluk tazminat davası açtıklarını toplumsal medya hesabından açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP başkanına hakaret ettiğini belirten Çelik şunları söyledi:

“Terbiyeden bağışık lisan eseri: ‘Haysiyet fukarası, sefil, zavallı, gafil, namert, kifayetsiz, yüzsüz’ hakaret kelamları nedeniyle ve Genel Liderimiz Kılıçdaroğlu’nun, ‘tazminat miktarları ilgilinin kişiliği, değerleri ve ederi dikkate alınarak belirlenmelidir!’ ‘Erdoğan’ın kişiliği ve ederi için evvelce biçtiğim 5 Paralık pahası değiştirecek rastgele bir gelişme de görülmediğinden tekrar 5 kuruşluk dava aç ve bunu belirt!’ talimatı yeterince, tarafımızdan Erdoğan aleyhine 5 kuruş ölçülü tazminat davası açılmıştır!”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin küme toplantısında CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nu gaye alarak şunları kaydetmişti:

“Kendi devletini uyuşturucu parasıyla finanse etmekle suçlayan bir haysiyet fukarası sorumluluk lafını ağzına en son alacak kişidir. Kendi devletini borsasının yükselişi üzerinden hançerlemek isteyen bir sefil, sorumluluk lafının yanına yaklaşamaz. Kendi devletini, ülkesini mafyaya teslim etmekle itham eden bir zavallı sorumluluk kavramının yanından geçemez. Yurtdışına gittiğinde ne kadar terör örgütü destekçisi varsa onların ekmeğin yağ süren bir gafil sorumluluk lafı ile yan yana gelemez. Teröriste terörist, terör örgütüne diyemeyen terör örgütü güdümündeki partiyi ülke idaresine ortak etmek isteyen bir namert sorumluluktan kelam edemez. Devraldıkları belediyelerde yapılanları yaşatmayı beceremediklerinden sorumluluk diyerek ortalıkta dolaşması kadar yüzsüzce bir tutum olamaz. Dünyada ülkesinde orman varlığını en çok arttıran idaresine ağaç diye saldıranların aslında hangi alçak hesapların peşinde olduklarını Seyahat olaylarında görmüştük. CHP Genel Lideri ağaç diye gevelediğine nazaran bu nöbet herhalde kendisine geçti.
Cumhurbaşkanlığı adaylığını dahi ilan etmekten aciz olan bu zat harcadığımız her nefesin fuzuli olduğunu biliyoruz. Haksız, hukuksuz, pervasız biçimde itham ettiği öğretmeninden polisine kadar tüm kamu vazifelilerinin sahipsiz olmadığını görmesi için kendisine yanıt veriyoruz. Bay Kemal, ne bu polis, ne bu sağlıkçılar hiçbiri sahipsiz değildir, onların yanında ve ardında biz varız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu