Yaşam

Keskin gözlerinizi ve zeka testlerindeki ustalığınızı kanıtlama fırsatı: İki görüntünün ortasındaki 5 farkı 10 saniyede bulabilir misiniz?

Farkları bulma görselleri, gözlem becerilerinizi test etmeye yönelik bir tür zeka testidir. İlk bakışta birbirinin aynı gibi görünen iki görüntü üzerinde yapılan bu zeka testleri, dikkatli bakıldığında çok az farka sahiptir. Bu farklılıklar bazen ilk bakışta fark edilebildiği gibi bazen de uzun gözlemler sonucunda fark edilemeyecek kadar zorlayıcı olabilir.

İki görüntünün ortasındaki farkı bulan adı verilen zeka testleri büyük ölçüde okuyucunun gözlem becerisini ve bilişsel zekasını geliştirmeye dayanıyor. Kişinin gelişimini desteklerken eğlenceli vakit geçirmesine de yardımcı olur.

Gözlem becerilerinizi test etmek, kendinizi test etmek ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız gerçek yerdesiniz! Aşağıdaki iki resim arasındaki tüm farkları verilen süre içinde bulabilir misiniz? Hazırsanız mücadele başlasın!

10 SANİYEDE 5 FARK BULABİLİR MİSİNİZ?Yukarıdaki görselde şık giyimli bir bayanın bavulun üzerinde oturmuş beklediği görülmektedir. İki resim arasında 5 fark var. Aslında fark bulmacaları ilk başta kolay gibi görünse de buradaki zorluk bu farklılıkları 10 saniyede tespit edebilmektir.

İlk bakışta birbirinin hemen hemen aynısı gibi görünen iki manzarayla karşı karşıyayız. Fakat daha dikkatli baktığınızda ve daha yakından incelediğinizde bazı ufak farklılıklar göreceksiniz. Sizden istenen, verilen süre içerisinde tüm bu farklılıkları tespit edip ortaya çıkarmanızdır.

ZAMAN BAŞLADI

Artık sizden ne istendiğini bildiğinize göre başlayabiliriz. Tüm dikkatinizi toplayın ve tüm odak noktanızı yukarıdaki iki görüntüye verin. Eğer farkları bulmakta zorlanıyorsanız görselleri yakınlaştırmayı deneyebilirsiniz.

Son teslim tarihinin bitmesine çok az kaldı. İki görüntünün ortasında dikkatinizi çeken herhangi bir fark var mı?

Ve dönem bitti! 10 saniyede 5 farkı bulabilir misiniz? Verilen sürede istediğiniz farklılıkları bulamadıysanız veya ne bulduğunuzdan emin değilseniz analizleri sizin için paylaşacağız.

CEVAPLARI KONTROL EDİN: İŞTE 5 FARK

Farkı Bul zeka testi görselleri gözlem, konsantrasyon ve hafıza gücünüzü test ederek eğlenmeniz için tasarlandı. Bu tür zeka testlerini sistemli bir şekilde yaptığınızda zamanla daha güzel ve dikkatli olursunuz.

Verilen sürede istenilen farklılıkları bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Artık bu işin uzmanısınız, tartışmaya bile gerek yok. Verilen süreyi kısaltarak bu testlerde kendinizi biraz daha zorlayarak denemeler yapabilirsiniz.

Zaman içerisinde istenilen farklılıkları bulamayan okurlarımızı üzmeye gerek yok. Dilerseniz süreyi biraz daha uzatıp farklılık aramaya devam edebilirsiniz. Haber7.com ekibi olarak her gün sizler için hazırladığımız zeka testlerini takip ederek kendinizi geliştirebilir ve bu egzersizlerde uzman olabilirsiniz.

İşte 10 saniye içinde bulmak isteyeceğiniz 5 fark;Peki, verilen süre içinde istediğiniz cevapları bulabildiniz mi? Yoksa doğru cevaplar için yeterli zaman olmadı mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu