Haber

Kerem Aktürkoğlu: ‘Takımım için sahaya çıkıyorum’

– Kerem Aktürkoğlu: “Takımım için sahaya çıkıyorum”

Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu:

“Benim işim gol atmak, asist yapmak, takıma yardımcı olmak.”

İSTANBUL – Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu, 3-1 kazandıkları İstanbulspor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, “Asla kimseye bir şey kanıtlamak için sahaya çıkmam. Takım arkadaşlarımın, takımımın, antrenörümün neye ihtiyacı olduğunu yansıtmak için çıkıyorum. “

Trendyol Süper Lig’in 22. haftasında Galatasaray, İstanbulspor’u 3-1 mağlup etti. Maçta biri penaltıdan, biri serbest vuruştan olmak üzere 2 gol atan Kerem Aktürkoğlu, maçın ardından basına açıklama yaptı. Serbest vuruştan attığı ikinci golün ardından kutlama amaçlı yaptığı jestin anlamı sorulduğunda Kerem, “Aslında hiçbir anlamı yok. Belki maç sırasında bir şeyler patladı. 2-1 gol olduğu için,” dedi. ikinci gol oldu. Bundan sonra öyle bir rahatlama oldu ki, 2- “1 öndeyiz. Bu onun meselesi, ekstra bir şey yok” dedi.

“Takımım için sahaya çıkıyorum”

25 yaşındaki futbolcu, bitirme konusundaki eleştirilerin yeterli olduğunu düşündüğünü belirterek, “Ben asla sahaya kimseye bir şey kanıtlamak için çıkmam. Sahaya takım arkadaşlarım ne varsa onu yansıtmak için çıkıyorum. takıma, antrenörüme ihtiyaç var. Pozisyon ne olursa olsun. Antrenörüm oraya git dediğinde ya da buraya git dediğinde oynuyorum. Durumlar gözden kaçırılıyor, dünyada pozisyon kaçıran tek futbolcu ben değilim. Mutlaka var. benden daha fazla pozisyon kaçıran, daha kötü durumları kaçıran futbolcular var. Ancak ben futbola öyle bakmıyorum. Tabii ki bu durum gözden kaçırılmamalı. Benden sonra benden daha fazla pozisyon kaçıran futbolcular var. Çok fazla değil. insanlar üzülebilir. Eve gittiğimde özeleştirimi veya kendime söylediğim kötü sözleri kimse bana söylemiyor. Ama maç bittikten sonra onları arkamda bırakıyorum. Çünkü onları bırakmam gerekiyor. Yapmamalıyım. onları bir sonraki maça taşırım, belli bir süre bitirme anlamında bir hedef olmadı, genelde egoistim. Ben insan değilim ama kendimden bahsedecek olursam bitirme meselesi diyebilirim. Bu konuda kendimi çok daha geliştirebileceğime inandığım için hem antrenmanlarda hem de maçlarda bunun üzerinde çalışıyorum. Geldiğim yıldan bu yana bitirme konusunda hiç sorun yaşamadım. Daha iki hafta önce “Harikasın” diyerek bitiriciliğini öven medya tarafının, iki hafta sonra “Kerem’in bitiriciliği kötü” demesi beni biraz üzüyor. Çünkü bazı şeylerin dengelenmesi gerekiyor. Tabii gol kaçırıldıktan sonra tepkiler olabilir, taraftarlardan da tepki gelebilir. Bunlar çok normal ama bunu bir yük, bir eksiklik olarak göstermek de doğru değil diye düşünüyorum.

“Benim işim gol atmak, asist yapmak, takıma yardımcı olmak.”

Sarı-Kırmızılıların eski oyuncusu Hasan Şaş’ı, Galatasaray’daki kariyerinde 41 gole ulaşarak geride bıraktığını hatırlatan Kerem, “Hasan teknik adamla zaman zaman tesislere geldiğinde görüşüyoruz. Kendisi de görüşlerini paylaşıyor. Bizimle kendi deneyimleri var. Aslında o da çok iyi bir insandı. Harika bir futbolcuydu. Bizim pozisyonumuz da aynı. Bunu geçmiş olmak gerçekten çok güzel ama tabii ki istatistikler bunlardan bahsederken güzel. Ancak , siz sahaya çıktığınızda benim işim gol atmak, asist yapmak, takıma yardımcı olmak. Genelde takıma nasıl daha fazla yardımcı olabilirim diye sahaya çıkıyorum. Bugün 2 gol attım. Geçen hafta , iki gol attım. Sonraki maçlarda belki gol atamayabilirim ama gol atamadığım maçlarda daha etkili oynadım. Çok iyisin, iyi işler yapıyorsun demek doğru değil. Bir gol atılır. Bu hepimiz için geçerli, sadece kendim için söylemiyorum. Bugün bir gol attım. “Gol atamayan arkadaşlarım da çok iyi mücadele etti. Ancak övgünün tamamı bana ait değil, olmamalı da” dedi.

Mobbinge maruz kaldığını belirttiği röportaj sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu’ndan herhangi bir girişim gelmediğini de belirten başarılı futbolcu, “O röportajı yaptıktan sonra biraz pişman oldum. Bunu söylemem gerekirdi. , Bunu söylediğim için yine kendime kızıyorum ama olayların çok farklı bir yere gittiğini gördüm. Çok kaotiktim.” “Ben aslında çevreyi seven bir insan değilim. Bazı şeyleri kaldırabiliyor olmam veya güçlü bir zihniyete sahip olmam, bazı şeyleri hak ettiğim anlamına gelmiyor. Federasyondan bu konuda hiçbir şey gelmedi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu