Yaşam

İzmir Şehir Tiyatrolarına 6 dalda “Özdemir Söyleşi” ödülü

Ege Tiyatrolar Derneği tarafından dördüncü kez verilen Özdemir Konuşma Tiyatro Ödülleri’ne İzmir Şehir Tiyatroları damgasını vurdu. İzBBŞT 6 bölümde ödül aldı. Törende bir konuşma yapan İzmir Şehir Tiyatroları Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ederek, “Ödüller tiyatro dünyasının bir zenginliğidir. Tiyatro aşkla yapılır, ona verilen emek karşılıksız bir emektir” dedi.

Ege Tiyatrolar Derneği tarafından dördüncü kez verilen Özdemir Konuşma Tiyatro Ödülleri, Tarihi Gaz Fabrikası’nda düzenlenen özel geceyle sahiplerini buldu. Barışa destek veren tüm sanatçılara adanan ödüllere İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT) damgasını vurdu. Bağımsız bir komite tarafından yapılan seçimlerde İzBBŞT altı farklı branşta ödül aldı. Ayrıca tiyatroya ve sanata verdiği önemden dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e Hülya Nutku Özel Ödülü verildi.

Tiyatro Dünyasının Ödül Zenginliği

Törende bir konuşma yapan İzmir Şehir Tiyatroları Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ederek, “Ödüller tiyatro dünyasının bir zenginliğidir. Bu zenginliğe katkıda bulunan Ege Tiyatrolar Derneği’ne teşekkür etmek gerekir. Tiyatro aşkla yapılır, ona verilen emek karşılıksız bir emektir. Ve sadece yapanı değil, tüm ilgi çevrelerini zenginleştiren bir sanattır. Bu akşam İzmir dağlarında çiçeklerin açmasını izledik ve zenginleştik. Bu tür ücretli yarışmalarda aday olarak bile bu listede yer almak ödül almak kadar değerli. Tüm bu zenginlikler ve güzellikler için hem ödül alanlara hem de ödülleri verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

11 branşta aday gösterildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘Ödüllü Tiyatro’ kategorisinde 11 farklı kategoride ödüle aday gösterildiği Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri’nde İzBBŞT Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten ‘Yılın Yönetmeni’ ödülünü ‘Benim’ adlı oyunuyla aldı. Naçiz Beden’. Cengiz Eşiyok, ‘3 Nalla 1 At’ oyunundaki performansıyla ‘Yılın Erkek Oyuncusu’ ödülünün sahibi oldu. Ege Bölgesi’ndeki tüm özel ve sermayeli tiyatroları takip eden heyet, ‘Naçiz Bedenim’ adlı oyundaki rolüyle İzBBŞT oyuncularından Ahmet Ayaz Yılmaz’ı ‘Yılın Yardımcı Erkek Oyuncusu’, Buket Özkat’ı ise ‘Yılın Yardımcı Erkek Oyuncusu’ ödülüne layık gördü. ‘3 Nal 1 At’ oyunundaki performansından dolayı. ‘Yılın Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülüne layık görüldü. Ayrıca İzBBŞT Görsel Bağlantı Tasarımcısı Usta Akkoyun ‘3 Nalla 1 At’ oyunu için hazırladığı afişle ‘Yılın Afiş Tasarımı’ ödülünü alırken, müzisyen Cem İdiz ‘Yılın Müzik Tasarımı’ ödülünün sahibi oldu. Mütevazi Bedenim adlı oyunun müziği.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cavdir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu