Haber

İsrail ordusunda Netanyahu krizi: Utanç verici

Gazetenin bir ordu yetkilisinden alıntı yaparak yayınladığı haberde, Netanyahu’nun İsrail ordusunu Hamas saldırısını tahmin edememekle suçlamak için çaba harcadığı belirtildi.

‘YAPTIKLARI UTANÇÇI’

“Netanyahu ordu aleyhine delil topluyor. Özel görüşmelerinde neden suçlanmayacağını açıklıyor ve sürekli olarak kendisine istihbarat bilgisi gelmediğini söylüyor.” Haberde bir başka ordu yetkilisi Netanyahu’nun yaptığının “utanç verici” olduğunu söyledi.Öyle olduğunu söylediği aktarıldı.

İsrail Başbakanı’nın savaşın başlamasından 4 gün sonra savaş muhabirleriyle koordinasyonu sağlayacak iyi bir sözcü atadığı belirtilen haberde, sözcünün daha önce ordunun Batı Şeria Tümeni Sözcüsü olarak görev yaptığı da paylaşıldı. Görevi sırasında savaş muhabirleriyle görüştü.

‘ŞÜPHELİ RANDEVU’

Haberde, özellikle savaş sırasında bu atamanın yapılmasının normal olmadığı belirtilirken, üst düzey askeri komutanların saldırıyı öngörmeme sorumluluğunu üstlendiği, Netanyahu’nun ise herhangi bir sorumluluk almadığı dikkate alınarak “randevu şüpheli” olarak değerlendirildi. .

Ayrıca haberlerde; “Netanyahu, savaşın başlangıcından bu yana yıllar sonra ilk kez İsrail’deki çeşitli medya kuruluşlarının başkanlarıyla bir araya geldi.”dikkat çekildi.

İsrailli analistler ayrıca İsrail güvenlik servislerinin saldırıyı tahmin edemediğini söyledi. “Siyasi yansımaları olacak yıkıcı bir başarısızlık”Öyle olduğunu değerlendiriyor.

haberdefne.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu