Haber

İngiltere Savunma Bakanlığı: Rus yedek askerleri muhtemelen cephane kıtlığı nedeniyle ‘kürek’ kullandı

İngiliz Savunma Bakanlığı, Rus yedek kuvvetlerinin Ukrayna’daki cephane kıtlığı nedeniyle göğüs göğüse çarpışmak için muhtemelen “kürek” kullandıklarını bildirdi.

Bakanlığın Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Twitter hesabından paylaştığı son istihbarat güncellemesinde, geçen ayın sonlarında “sadece ateşli silahlar ve küreklerle” donanmış Rus yedek kuvvetlerine bir Ukrayna mevzisine saldırı emri verildiği belirtilmişti.

Yedek askerlerin muhtemelen cephane sıkıntısı nedeniyle savaşta kürek kullandıklarını belirten istihbarat güncellemesi, savaşta kullanılan bu aletlerin “MPL-50” olarak bilinen kürekler olduğunu ve 1869’da tasarlandıklarından bu yana çok az değişikliğe uğradığını vurguladı.

Bakanlık, “Küreğin bir silah olarak kullanılmaya devam etmesi, savaşın çoğunu karakterize eden acımasız ve düşük teknolojili çatışmanın altını çiziyor” dedi. ifadesi kullanıldı.

Rus yedek askerlerden birinin harekata “ne fiziksel ne de psikolojik olarak hazır olmadığını” belirttiği paylaşımda, son delillerin “Ukrayna’da yakın çatışmaların arttığını” gösterdiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu