Haber

Çin Başbakan Yardımcısı: Çin’in Mali Sistemi İstikrarlı Kalıyor

DAVOS, 18 Ocak (Xinhua) — Çin Başbakan Yardımcısı Liu He Salı günü İsviçre’nin Davos kentinde yaptığı açıklamada, Çin’in genel finansal istikrarı korumayı başardığını ve Finansal İstikrar Yasasını hazırlamakta olduğunu söyledi.

Dünya Ekonomik Forumu’nun 2023 Yıllık Toplantısında konuşan Liu, gayrimenkul sektöründeki risklerin üstesinden gelmek için Çin’in beklentileri dengelemeye, makul likidite sağlamaya ve emlak piyasasındaki aşırı ısınmayı gidermek için eski kısıtlamaları gevşetmeye kararlı olduğunu söyledi.

Çin Başbakan Yardımcısı, bu çalışmalar sayesinde piyasada arz ve talepte gözle görülür bir iyileşme olduğunu sözlerine ekledi.

İleriye dönük olarak Liu, Çin’de şehirleşmenin hala hızla ilerlediğini ve bu süreçte yaratılan muazzam potansiyel talebin gayrimenkul sektörünün gelişimine güçlü bir destek sağlayacağını söyledi.

Ayrıca, Çin’in ülke ilerledikçe riskleri azaltmak ve finansal istikrarı korumak için yasal garantiler sağlaması beklenen Finansal İstikrar Yasasını hazırladığını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu