Haber

Cihangir’de Metruk Binanın Üst Katı Otopark Olarak Kullanılıyor

BEYOĞLU Cihangir Caddesi’ndeki terkedilmiş binanın üst katı otopark haline geldi. Mahalle sakinleri, üzerine birden fazla otomobilin park ettiği terkedilmiş binanın her an çökeceğinden korkuyor. Mahallede oturan Zafer Çelikol, “Geçen insanlar var altında çocuklar oynuyor. 2-3 gün önce Karaköy’de bir bina çöktü. Burası çökerse ne olacak? Belediye görevlileri gelemez mi?” ve ‘Buraya park edemez misin?’ deyin” dedi. Terk edilmiş binayı otopark olarak işlettiği iddia edilen şahıs, “O bina dolgu, 3 yıldır araba park ediyoruz. Otopark ve oto yıkama alanı. Tehlikeli görünüyor ama değil.”

Cihangir Caddesi’ndeki terkedilmiş otopark yapıldı. Mahalle sakinleri, eski ve bakımsız olduğu anlaşılan binanın çökme ihtimalinden endişe ediyor. Yayaların yoğun olarak kullandığı bir merdivenin üst kısmında yer alan binanın yukarısındaki otoparkta araçların düşme riskine karşı herhangi bir önlem alınmaması da dikkat çekti. Yoldan geçenler, binanın yukarısındaki otoparkın fotoğraflarını ve görüntülerini alıyor. Öte yandan mahalle sakinleri, yetkililerin önlem almasını beklediklerini söyledi. Otoparkı işlettiği öne sürülen şahıs, manzaranın çekilmesine tepki gösterdi. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

“BİNA DOLGUSU TEHLİKELİ GÖRÜNÜYOR AMA DEĞİL”

Otoparkı işlettiği iddia edilen şahıs, “O bina dolu, 3 yıldır oraya araba çekiyoruz. Bina tehlikeli görünüyor ama insanlar içini bilmiyor. Yorumları görüyorum. Elimizle doldurduk orayı.” , git içine bak.Dolgu olduğunu göreceksin.Dış sıva kötü, yeni binada bile.İnsanlar öyle zannediyor ama değil. Aracı da sıfıra getiriyoruz. Kullanım alanı ve otopark orası evet. Aynı zamanda araba yıkama alanıdır. Bu bir araba yıkama.”

“KORKUNÇ BİR ŞEY, ARAÇLAR HER AN DÜŞEBİLİR”Sevim Sezer, “3 yıldır bu apartmanda oturuyorum. Bu araçları buraya koymak tehlikeli, hep izliyorum, buraya nasıl park edebiliyorlar. harika bir şey.araçlar her an oradan düşebilir.tüm turistler bu bölgedeler.fotoğrafını çekip şaşırıyorlar.tehlikeli bir durum.muhtarlığın haberi var mı yok mu?otopark.böyle yerler olması lazım Mühürlü evimin penceresi o bölgeye bakıyor her seferinde milimetre geliyor dehşetle bakıyorum buna bazen bağırıyorum inçle ayarlıyorlar korkarım bu durum tehlikeli hatta dışarıda kalan insanlar zaman zaman o binayı kapattılar şimdi orayı kapattılar bir gün dumanlar çıktı ben işe giderken muhtara haber verdim yangın çıktı orda genelde alkolikler var Yanabilir. İçeride kağıt karton üzerinde yatıyorlar. Her yönden tehlikeliydi. Kapattırdım, sıvadılar ve kimse giremiyor” dedi.

“Burası çökerse ne olacak?” Mahalle sakinlerinden Zafer Çelikol, “Araba bu şekilde harap bir binanın çatısına park edilmiş durumda. Oradan geçenler var, altında çocuklar oynuyor. Her şey olabilir. Ne olacak?” Burası çökerse 2-3 gün önce Karaköy’de bir bina çöktü.Burası çöküp insanların üzerine yıkılsa ne olacak? Buraya belediye veya bir yetkili gelip siz araba park edemezsiniz demez mi? ifadelerini kullandı.

“SAĞLIĞIMIZ İÇİN TEHLİKELİ, ENGEL YAPILMALI” Mahalle sakini Deniz S., “Burada çocuklar da olduğu için bana çok tehlikeli geliyor. Geçtiğimiz alana çok yakın. Biraz dikkatsizlik, Geri vites arabaya çarpabilir ve insan sağlığı için çok tehlikelidir. Buraya bir bariyer yapılmalıdır” dedi.

BEYOĞLU BELEDİYESİ: MÜHÜRLENDİ, BOZULDU, FAALİYETE DEVAM EDİYOR Öte yandan Beyoğlu Belediyesi, “Otopark ve oto yıkama faaliyeti yapan işletme mühürlendi ancak mührü bozup tekrar faaliyetine devam etti. daha önce iki kez mührü kırılmadan işle ilgili savcılığa ifade verildi.”

safranbolu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu