Haber

Bakanlık İzin Vermişti: AK Partili Belediye Başkanı Demirtaş’a Taciz Soruşturması: “Kovuşturmaya Yer Yok”

AK Parti Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın, kendisi için çalışan DK ve NY isimli kadınları taciz ettiği iddia edildi. Demirtaş’la ilgili soruşturma için İçişleri Bakanlığı’ndan izin verildi. Ancak savcılık, NY’nin şikâyetine ilişkin delil yetersizliği nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Zonguldak’ın Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’a yönelik taciz iddiaları ortalığı karıştırdı. DK ve NY isimli iki kadının Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Demirtaş hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla olay çıktı.

Cumhuriyet’ten Gökhan Kam’ın haberine göre mağdur DK, savcıya verdiği ifadede şunları söyledi: “Beni sık sık odasına çağırmaya başladı. Daha sonra arayıp dışarıda buluşmak istediğini söyledi. Reddettiğimde bana ‘Benim evimde buluşabiliriz’ dedi. Yine bir gün Demirtaş’ın kendisini ofisine çağırarak, “Senin işin benim, sevgilin de kocan da benim, sen sadece benimle ilgileneceksin” dediği görüldü.

DK ayrıca Demirtaş’ın kendisine zorla sarıldığını ve dudaklarından öptüğünü de iddia etti. İçişleri Bakanlığı’nın Demirtaş hakkındaki tezlerin araştırılmasına izin vermesi üzerine harekete geçen cumhuriyet başsavcılığı, Demirtaş hakkında “cinsel saldırı ve taciz yoluyla cinsel taciz” iddiasıyla iddianame hazırladı.

Ancak savcılık, NY’nin şikâyetine ilişkin delil yetersizliği nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Kadınların avukatı Yiğit Beşok ise karara itiraz edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu