Haber

Akdam Ortaokulu Türkiye Yarı Finallerinde Adana’yı Temsil Edecek

Adana’nın Kozan ilçesindeki Akdam Ortaokulu, 2023-2024 Okul Sporları Yıldızlar Bilek Güreşi Adana İl Şampiyonu olarak Türkiye yarı finalinde Adana’yı temsil edecek.

Akdam Ortaokulu bir yıl içinde sporcularda sol ve sağ kolda toplam 14 il birinciliği, 5 il ikinciliği ve 8 il üçüncülüğü kazanarak kız ve erkeklerde Adana şampiyonu oldu. Bu başarılardan dolayı okul, 23-24 Mart tarihlerinde Niğde’de yapılacak Türkiye yarı finalinde Adana’yı temsil etmeye hak kazandı.

Akdam Ortaokul Müdürü Zafer Kocaispir, öğrenci ve öğretmenleri elde edilen başarıdan dolayı tebrik etti. Kocaispir, “Okulumuzun bu başarıları ilçemiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Öğrencilerimizin başarısında emeği geçen Beden Eğitimi Öğretmenimiz İlhan Yılmaz’a ve tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum.”

Kozan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin ise yaptığı açıklamada, “Voleybol ve bilek güreşi alanında ilçemizi defalarca gururlandıran köy okulumuz Akdam Ortaokulu ailesini, Müdürümüz Zafer’in huzurunda tebrik ediyoruz. Kocaispir.İlçemiz için büyük şans olan İlhan Yılmaz’a ve Niğde’deki yarı final maçlarında şampiyon olanlara başarılar dilerim.” Diliyoruz” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu